aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie "FOLK"

Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie "FOLK" jest realizatorem kolejnego projektu pt. "W zdrowym ciele zdrowy umysł". Realizacja projektu trwała zaledwie dwa miesiące, lecz działania objęte projektem były bardzo inspirujące i intensywne. Celem projektu było zaangażowanie lokalnej społeczności, głównie grupy mieszkańców 60+ do wspólnych działań.

Gimnastyka ruchowa dla naszych mieszkańców- od tych działań rozpoczęły się nasze poczynania. Każde ze spotkań z rehabilitantem to było prawdziwe wyzwanie dla nas. Z wielkim zapałem i cierpliwością wspólnie dokonywaliśmy cudów. Gimnastyka ruchowa nie taka straszna, wręcz przeciwnie - to lek na nasze zdrowie, a spotkania z psychologiem to terapia dla naszego umysłu, to rozmowy o ważnych sprawach, dostrzeżenie siebie samego, akceptowanie, umiejętność wyjścia z problem na zewnątrz.

Po tych zajęciach nasi uczestnicy mieli wspólne wyjazdy do Term Cieplickich. To wspaniała przygoda i relaks.

Kolejnym działaniem były zajęcia florystyczne, podczas których wykonywaliśmy dekoracje bożonarodzeniowe.

Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie "FOLK"

Końcowym etapem projektu były warsztaty kulinarne. I tutaj pole do popisu dla uczestników, robiliśmy pierniki oraz uszka i pierogi wigilijne. Same smakołyki. Czas realizacji tego projektu przypada bowiem na krótko przed świętami Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów mieliśmy okazję do przypomnienia nam wszystkim jakie tradycje i potrawy przygotowywaliśmy w naszych rodzinnych domach. Zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące projekt, jego uczestnicy przy wspólnym stole mieli okazję do wymiany wrażeń, a także poczęstować się przygotowanymi wcześniej smakołykami.

Projekt pn. "W zdrowym ciele zdrowy umysł" jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Operacyjnego NOWEFIO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

logo

 

REKLAMA