Print

Dzisiaj (wtorek, 13 sierpnia) rozpoczyna się Wielki Odpust Krzeszowski. Najważniejsze uroczystości odbędą się w czwartek (15 sierpnia).

 

Dzisiaj o godzinie 10:00 spod bazyliki wierni wyruszą na drogę krzyżową po Kalwarii Krzeszowskiej. Jutro w Krzeszowie powitana zostanie piesza pielgrzymka. W Czadrowie odprawiona zostanie msza odpustowa (godzina 19:00). O północy w bazylice rozpocznie się Pasterka Maryjna.

W czwartek o godzinie 10:00 rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12:00, a po niej trwać będzie festyn patriotyczny. Podczas odpustu na placu przed bazyliką rozstawione zostaną stragany rękodzielników. Dochód z ich funkcjonowania trafi do puszek wolontariuszy Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra".

W czwartek pocysterskie obiekty w Krzeszowie będzie można zwiedzać kupując bilet w promocyjnej cenie. Od godziny 9:00 do 18:00 za 12 zł będzie można zwiedzić obiekty Trasy Podstawowej jak i obiekty dodatkowe - Klasztorne Podziemia, strych Kościoła Klasztornego, Muzeum Opactwa oraz Letni Pawilon na Wodzie.

Krzeszów - odpust