aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna GóraSzanowni mieszkańcy
Kieruję do Państwa ten list w sprawie, która ostatnio angażuje kamiennogórski samorząd i jest niezwykle ważna dla stabilności finansów naszego miasta. Choć staraliśmy się uniknąć takiej sytuacji i odsuwaliśmy ją w czasie, jesteśmy zmuszeni zmienić stawkę za zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości położonych na terenie Kamiennej Góry.

 kas

Od 26 października 2020 r. w 5 województwach uruchamiamy nowy model obsługi podatników. Od 16 listopada model obejmie cały kraj.

sanikomPrzedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saikom Sp. z o.o., informuje, że od dnia 26.10.2020 r. do odwołania ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju, zamknięte zostaną wszystkie PSZOK-i obsługiwane przez nasze przedsiębiorstwo. Decyzja dotyczy PSZOK-ów w Lubawce, Kamiennej Górze, Jaworze, Lwówku Śląskim, Boguszowie Gorcach i Mieroszowie.

Odpady komunalne odbierane będą nadal zgodnie z obowiązującymi harmonogramami.

Sanikom ogłoszenie

lubawka Gmina Lubawka organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych, tzw. wystawkę.

Kamienna GóraWysoki awans Kamiennej Góry w rankingu „Liderzy inwestycji” przygotowywanym przez samorządowy magazyn „Wspólnota”. W najnowszym zestawieniu nasze miasto znalazło się na 72 pozycji. Do pierwszej setki miast powiatowych awansowaliśmy z 230 miejsca.

Kamienna Góra - lokal użytkowy ul. Mickiewicza - IIII przetarg

Burmistrz Miasta Kamienna Góra ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na zbycie lokalu użytkowego o powierzchni 98,85m2, położonego w Kamiennej Górze, ul. A. Mickiewicza 2.

Pod biało-czerwoną

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji jest inicjatorem projektu „Pod biało-czerwoną”. Jego celem jest upamiętnienie zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej 1920 r. W ramach akcji rząd ma sfinansować zakup masztu i flagi państwowej dla każdej gminy w kraju. Warunek otrzymania przez gminę masztu jest tylko jeden – zaangażowanie mieszkańców. Warunki nie są wygórowane, bo aby maszt powstał w gminie do 20 tysięcy mieszkańców wystarczy 100 głosów, do 100 tysięcy mieszkańców - 500.

fot. MGOK Lubawka

W związku z dynamicznym rozwoje sytuacji epidemicznej, Dom Kultury w Lubawce oraz Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim zawieszają działanie zajęć stałych. Zawieszenie potrwa wstępnie do końca października.

 

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA