aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - WyboryPowiatowa Komisja Wyborcza w Kamiennej Górze złożyła w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z podpisami zebranymi przez jeden z komitetów wyborczych.Sprawa dotyczy KWW Nasz Region. Wśród podpisów złożonych pod listami kandydatów do rady powiatu (we wszystkich okręgach) reprezentującymi ten komitet Komisja Wyborcza znalazła "podpisy wadliwe". Nawet po odliczeniu zakwestionowanych podpisów wszystkie listy Naszego Regionu zostały zarejestrowane. Komitet przedstawił wystarczającą ilość podpisów ważnych. Kandydaci walczyć będą o mandaty w radzie powiatu. Komisja Wyborcza zwróciła się do prokuratury o sprawdzenie zakwestionowanych podpisów.

Postępowanie w tej sprawie nie będzie miało wyjątkowego trybu. Prokuratura skierowała już sprawę do policji.

Mariusz Mućwicki, pełnomocnik KWW Nasz Region, o zawiadomieniu dowiedział się od nas. Od pełnomocnika otrzymaliśmy pismo, w którym czytamy m.in.: Informuję, że nie miałem możliwości zapoznania się ze stawianymi zarzutami, dlatego nie mogę odnieść się do meritum, a sprawę traktuję jako walkę konkurujących w wyborach ugrupowań politycznych.

Aktualizacja: 14:35
Członkowie Komisji twierdzi, że pełnomocnik komitetu poinformowany został o wątpliwościach, widział podpisy, do których komisja miała zastrzeżenia.

Aktualizacja 20:05
Z naszych informacji wynika, że pod zawiadomieniem złożonym w prokuraturze podpisał się m.in. członek Powiatowej Komisji Wyborczej zgłoszony przez KWW Nasz Region.

Aktualizacja 15.10.2014. godz. 14:55
Mariusz Mućwicki, pełnomocnik wyborczy KWW Nasz Region, informuje - Członek Powiatowej Komisji Wyborczej zgłoszony przez KWW Nasz Region wycofał w dniu dzisiejszym swoje poparcie dla przedmiotowego wniosku składając stosowne pismo w prokuraturze.

 

 

REKLAMA