Print
POD Różanka Kamienna Góra

Internauci zwrócili uwagę na przepełnione kontenery na śmieci stojące na terenie ogrodów działkowych Różanka w Kamiennej Górze. Sytuacja powtarza się od kilku tygodni.

Kontenery na śmieci, na podstawie umowy z zarządem ROD Różanka podstawia Sanikom. Za wywóz odpadów płacą działkowcy. Kontenery powinny być wymieniane raz w tygodniu, w piątki. Nie zawsze tak się dzieje, w takich sytuacjach śmieci odbierane są w poniedziałek. Problemem jest nie tylko ilość odpadów, ale i ich rodzaj. W kontenerach lądują m.in. stare meble, chociaż powinny być wywiezione do PSZOK-u. Nie wiadomo czy wyrzucają je działkowcy, czy też są przywożone spoza terenu ogródków. Zarząd Różanki nie jest niezadowolony ze współpracy z Sanikomem.

POD Różanka Kamienna Góra

Podobnie sprawę oceniają przedstawiciele Sanikomu. Firma, przy obecnych zasadach współpracy i ilości śmieci, nie nadąża z ich wywozem. Za wyrzucanie śmieci, których w kontenerze nie powinno być, nakładane powinny być kary. Trudne jednak stwierdzić, kto wyrzuca niewłaściwe odpady. Obecna sytuacja to prawdopodobnie efekt wiosennych porządków. Sytuacja zaczyna się poprawiać.

Chcąc poprawić sytuację zarząd ogrodów planuje ustawić większą ilość kontenerów.

POD Różanka Kamienna Góra