Pisarzowice - Yonex Bad-Cup

Dzisiaj (sobota, 22 lutego) w Pisarzowicach odbyła się szósta edycja turnieju badmintona Yonex Bad-Cup. W tym roku wystartowała rekordowa ilość zawodników.

Aktualizacja 23.02.2020.

W rywalizacji kobiet wygrała Agnieszka Puzio (Kamienna Góra/Wrocław), drugie miejsce zajęła Aldona Buczek (Kamienna Góra), trzecie Monika Zawiłowicz (Czadrów).

W kategorii +40 najlepszy był Łukasz Chojnacki (Wrocław, zawodnik I ligi), drugi był Norbert Stolicki (zwyciężca wielu turniejów squashowych, badmintonowych i raketlonowych), trzeci Waldemar Gliszczyński (Krzeszów, Mistrz Polski Lekarzy w badmintonie).

W rywalizacji w kategorii Amator wygrał Maciej Mazur (Bolesławiec), drugi był Kamil Chojnicki (Bolesławiec), trzeci Robert Drapała (Wrocław), czwarty Patryk Straus (wójt gminy Kamienna Góra).

W kategorii open wygrał Sebastian Regeńczuk (Wrocław trener UKS Maraton Pisarzowice, zwycięzca z poprzedniego roku), drugi był Łukasz Piśnicki (Wrocław/Szarocin), trzeci Bartosz Mazur (zwycięzca kategorii +40 w 2019 roku).

Oryginalna informacja
W Pisarzowicach zagrało 54 badmintonistów. Rywalizowali w czterech kategoriach: open, kobiet, +40 i amator. Wśród startujących byli reprezentanci Wrocławia, Wałbrzycha, Głuszycy, Jeleniej Góry, Brzegu, Czadrowa, Krzeszowa, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Góry, Lubawki, Bolesławca, Zielonej Góry, Opola. Do rywalizacji przystąpili m.in. zawodnicy pierwszej ligi badmintona, mistrzowie Polski w swoich kategoriach. Podobnie jak w poprzednich edycjach w Pisarzowicach zagrał Grzegorz Jednaki z Wrocławia, członek kadry Polski w parabadmintonie.