Lubawka - turniej tenisa

Dzisiaj (sobota, 26 maja) na kortach w Lubawce rozegrany został Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce.

Do rywalizacji przystąpiło osiem par z Wrocławia, Wałbrzycha, Strzegomia, Kowar i Lubawki. Zawody rozpoczęła rywalizacja w dwóch grupach. Najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. W finale zmierzyły się pary: Pożarski/Malczewski z Danielecki/Danielecki. Finałowy mecz (6:2) wygrali ci pierwsi. Trzecie miejsce zajął duet Dudek/Maciaszek, który pokonał (7:5) parę Sujecki/Dziwiński.

Już w przyszłym tygodniu rozegrany zostanie kolejny tenisowy turniej w Lubawce. Tenisiści z Lubawki wracają bowiem do rozgrywania cyklu turniejów z kolegami z czeskiego Zaclerza. W tym roku zaplanowano cztery turnieje, po dwa w Lubawce i Zaclerzu. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w Lubawce 2 czerwca.