aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

sesja gmina Kamienna Góra - fot. relacja wideo

Kolejni radni przełożyli podjęcie decyzji o podniesieniu opłaty za odbiór śmieci. Dzisiaj (piątek, 27 listopada) sprawą mieli zająć się radni gminy Kamienna Góra.

 

Projekty uchwał dotyczących systemu odbioru odpadów, m.in. określających nowe opłaty znalazły się w porządku dzisiejszej sesji rady gminy. Radny Bartłomiej Łukasik złożył wniosek o ich wykreślenie. Tłumaczył, że podwyżka opłaty o 9 zł od osoby miesięcznie budzi wątpliwości i radni chcą jeszcze rozmawiać z prezesem Sanikomu.

Podczas przerwy w obradach ustalony, że spotkanie z prezesem może się odbyć w najbliższy wtorek. Na ten dzień zwołana została sesja nadzwyczajna, podczas której radni będą rozważać przyjęcie podwyżki.

Nowe stawki za odbiór odpadów miałyby wejść w życie 1 stycznia, aby to było możliwe uchwały muszą zostać opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Trwa to z reguły do 14 dni. Stąd konieczność szybkiego przyjęcia nowych stawek. Jeśli publikacja nie nastąpi przed końcem roku, nowe stawki obowiązywać będą od lutego, a to oznaczać może konieczność wprowadzenie większej podwyżki.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA