aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. użyczone

Dwóch radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przez dwa dni zbiera na terenie Kamiennej Góry podpisy pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającej obowiązek zatrudnienia psychologa w każdej szkole.

 

Grzegorz Chodkowski (reprezentuje powiat kamiennogórski) oraz Piotr Maciaszek (Wrocław) na kamiennogórskim rynku i sąsiednich ulicach zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Akcja zostanie powtórzona w czwartek (26 listopada) w godzinach 14:30 -16:00.

Radni młodzieżowego sejmiku zwracali uwagę mieszkańców, że obecnie nie ma wymogu, aby szkoła zatrudniała psychologa. Obecnie około 50% uczniów nie ma do niego dostępu. Nie należy mylić tej funkcji z pedagogiem, który najczęściej nie ma wykształcenia psychologicznego, przez co nie jest na tyle skuteczny w swoich działaniach. Zdaniem dr hab. n. med. Barbary Remberk do 20% dzieci boryka się̨ z dolegliwościami, które spełniają̨ kryteria któregoś z zaburzeń psychicznych, dlatego jest to bardzo ważne, żeby młodzież i dzieci miały profesjonalną pomoc.

Projekt, pod którym zbierane są podpisy zakłada, że każda szkoła będzie miała obowiązek zatrudnienia wykwalifikowanego psychologa. Do wniesienia ustawy do Sejmu potrzeba 100 000 podpisów, dlatego akcja prowadzona jest w całej Polsce.

Więcej o projekcie

fot. użyczone

fot. użyczone

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA