aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja Kamienna Góra

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mieszkańców Kamiennej Góry, którzy podejrzewani są o to, że na przełomie grudnia oraz stycznia 2020 roku wielokrotnie dopuścili się przestępstwa kradzieży z włamaniem, działając w ramach recydywy.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie materiałów operacyjnych w dniu 13 stycznia 2020 roku, zatrzymali 28 - letniego mężczyznę oraz jego 22 - letniego kompana. Według policjantów, mężczyźni działając pod osłoną nocy, pokonując zamki zabezpieczające garaże, przedostawali się do ich wnętrza, skąd dokonali zaboru roweru górskiego oraz dużej ilości elektronarzędzi, powodując straty o łącznej wartości 5470 złotych. Jeden z nich działał w ramach recydywy.

Podczas zatrzymania kryminalni ujawnili u mężczyzn środki psychotropowe oraz odurzające w ilości około jednego grama.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyznom łącznie 4 zarzutów, w tym trzy kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek Prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA