aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja

W niedzielę (12 stycznia) policjanci z komisariatu w Lubawce zatrzymali na terenie gminy Lubawka 62 – letniego mieszkańca tej gminy, który pod znacznym wpływem alkoholu jechał rowerem.

 

Po zatrzymaniu mężczyzna był tak mocno pijany, że miał problem z logicznym wypowiedzeniem się. Jadąc jednośladem w takim stanie stwarzał realne zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas kontroli mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,36 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych z nim czynności 62 – latek przez cały czas był w bardzo dobrym nastroju, kompletnie nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji, ani z zagrożenia, które stworzył. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 500 zł, rower przekazali osobie wskazanej.

Podobne zdarzenie miało miejsce dwa dni wcześniej, również na terenie gminy Lubawka. Wówczas funkcjonariusze zatrzymali 32-latka, który na drodze publicznej prowadził rower, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Otrzymał mandat karny w kwocie 500 złotych.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA