aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja Kamienna Góra

W poniedziałek (18 listopada) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w jednym z marketów budowlanych zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, którego podejrzewali, że kilka dni wcześniej z dyskontów budowlanych i spożywczych na terenie powiatu kamiennogórskiego dokonywał licznych kradzieży.

 

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Policji ustalili, że na przełomie października i listopada 31 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry miał dokonać trzech kradzieży sklepowych, a jego łupem padły różnego rodzaje elektronarzędzia, odzież oraz artykułu spożywcze o łącznej wartości przekraczającej 5000 zł. Zgromadzono materiał dowodowy umożliwiający przedstawienie mężczyźnie dodatkowych zarzutów: naruszenia czynności narządów ciała innej osoby oraz uzyskania dostępu do systemu informatycznego nie posiadając do tego odpowiednich uprawnień. Zatrzymany mężczyzna jest znany kamiennogórskiej Policji, gdyż wcześniej już odbywał karę 3,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ten sam mężczyzna w dniu 7 listopada został zatrzymany przez Funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, po tym jak w dniu 5 listopada w jednym z dyskontów spożywczych miał dokonać kradzieży różnych artykułów spożywczych i chemicznych, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu tych przedmiotów użył przemocy w stosunku do ochroniarza sklepu. Wówczas Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze nie przechylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Kamiennej Górze o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA