aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domku jednorodzinnego i ukradli miedziane elementy instalacji grzewczej wartości 2 000 złotych. Okazało się, że nie był to ich pierwszy skok.

 

Do zdarzenia doszło 1 listopada rano, na terenie jednej z wsi w powiecie kamiennogórskim. Policjanci otrzymali informację o włamaniu do remontowanego domu. Gdy przyjechali na miejsce w piwnicy znaleźli dwóch mężczyzn. Pomieszczenie zamknięte było od środka. Mężczyźni nie chcieli otworzyć drzwi. Policjanci za zgodą właściciela nieruchomości siłą weszli do środka. Wewnątrz pomieszczenia znaleźli pocięte i przygotowane do wyniesienia miedziane elementy instalacji grzewczej.

Dwaj mężczyźni schowali się za bojlerem centralnego ogrzewania. Zostali zatrzymani. Włamywaczami okazali się mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego. Trzeci mężczyzna został zatrzymany w pojeździe nieopodal posesji.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze uprawdopodobnili dokonanie przez zatrzymanych innych włamań, których mieli dopuścić się w październiku 2019 roku. Wówczas dokonano kradzieży z włamaniem do tej samej posesji, skąd ukradziony elementy miedziane na kwotę 13 000 złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których przyznali się w całości. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawiania wolności.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA