aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
gmina Kamienna Góra - sesja

Podczas dzisiejszej (środa, 23 października) sesji rady gminy Kamienna Góra radni uchwalili wysokość podatku od nieruchomości oraz środków transportowych, które obowiązywać będą na terenie gminy w przyszłym roku.

 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rząd stawki podatków mogły wzrosnąć o 1,8%. Taką skalę podwyżek zaproponował również wójt Patryk Straus. Radni nie wnieśli innych propozycji zarówno podczas posiedzeń komisji, jak i obrad sesji. Za przyjęciem nowych stawek byli wszyscy (12) obecni na sesji radni).

Podatek od budynków mieszkalnych w 2020 roku wynosić będzie 0,81 zł za metr kwadratowy, to maksymalna możliwa stawka, wzrost w stosunku do 2019 roku to 2 grosze. Stawka podatku od budynków zajmowanych na działalność gospodarczą wzrośnie o 41 groszy do 23,11 zł za metr kwadratowy. Maksymalna możliwa stawka to 23,90 zł.

W 2020 roku zmienią się również podatki leśny i rolnych. Ich stawek radni nie glosują, chyba, że chcą zmniejszyć rządowe propozycje. Podatek rolny wzrośnie o 7,54%, leśny o 1,18%.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA