aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice- ćwiczenia - straż pożarna

Dzisiaj (wtorek, 10 września) strażacy ćwiczyli prowadzenie podziału poszkodowanych podczas zdarzeń masowych. Pozorantami byli uczniowie szkoły w Pisarzowicach.

 

Zdarzenia masowe zdarzają się rzadko. Dla strażaków ważne jest, aby byli do nich przygotowani. Przy dużej liczbie poszkodowanych muszą właściwie dokonać podziału. W zależności od obrażeń każdy z uczestników zdarzenia trafia do jednej z grup, czerwona to najciężej ranni, żółta średnia, zielona najlżej poszkodowani. Właściwy podział zwiększa szansę na udzielenie skutecznej pomocy wszystkim rannym. W dzisiejszych ćwiczeniach "poszkodowanych" było 31 osób.

Przeprowadzenie takich ćwiczeń to jeden z wniosków po czerwcowych ćwiczeniach wszystkich powiatowych służb. Ich scenariusz zakładał wypadek autobusy.

Umiejętności oceny stanu rannych ćwiczą wszyscy strażacy z PSP. Wczorajsza zmiana uczestniczyła w ćwiczeniach w szkole w Krzeszowie, dzisiejsza w Pisarzowicach. Jutro ćwiczenia zaplanowane są w Lubawce. W ćwiczeniach uczestniczą również jednostki OSP.

Pisarzowice- ćwiczenia - straż pożarna

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA