aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA

esmedia

Najnowsze

powiat kamiennogórskie - strajk w szkołach

Dzisiaj (poniedziałek, 8 kwietnia) rozpoczął się ogólnopolski strajk w szkołach. Protestują również pracownicy placówek w powiecie kamiennogórskim.

We wszystkich placówkach sytuacja jet dynamiczna. Może się zmieniać każdego dnia. 

W Kamiennej Górze zajęcia odwołane zostały w Szkole Podstawowej nr 1, o 8 nie było w szkole żadnego ucznia. Zajęcia zawieszone zostały w Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym (Zespół Szkół Ogólnokształcących).

Protestują również pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Rodzice przyprowadzili dzisiaj 12 dzieci, wszystkie mają zapewnioną opiekę.

W strajku nie biorą udziału pracownicy Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Normalnie pracuje Przedszkole nr 1 (ul. Spacerowa), Przedszkole nr 2 oraz Przedszkole nr 3 (ul. Papieża Jana Pawła II) w Kamiennej Górze.

Strajkuje Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Dla uczniowie pojechali dzisiaj do kina, przedszkole działa normalnie.

W Zespole Szkół w Lubawce rodzice przyprowadzili ośmioro dzieci, którym zapewniono zajęcia na świetlicy. Zamknięte jest przedszkole na ul. Dworcowej. Dzieci mają zapewnioną opiekę w przedszkolu na ul. Szymrychowskiej.

Zespół Szkół w Chełmsku Śląskim pracuje normalnie.

Szkoła w Miszkowicach przyłączyła się do protestu. Dzieci, które przyszły do szkoły mają zapewnioną opiekę.

Zespół Szkół w Pisarzowicach nie strajkuje. Dzisiaj w szkole nie ma wielu nauczycieli, z różnych powodów, nie ma również części uczniów. Wszyscy mają zapewnioną opiekę i zajęcia. W przedszkolu zajęcia odbywają się normalnie.

Do strajku przyłączyli się pracownicy Zespołu Szkół w Krzeszowie (szkołą i przedszkole). Na zajęcia przyszło 49 dzieci na 370 uczniów. Wszyscy mają zapewnione zajęcia, wyżywienie. Normalnie kursuje też autobus szkolny.

Szkoła w Ptaszkowie oficjalnie nie strajkuje. Dzisiaj w szkole jest jednak mniej zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Wszystkie dzieci mają zapewnioną opiekę.

Szkoła w Szarocinie pracuje normlanie.

W Marciszowie nauczyciele podjęli akcję strajkową. Rodzice przyprowadzili czworo uczniów, którzy mają zapewnioną opiekę. Strajkuje zarówno szkoła, jak i przedszkole.

 

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA