aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Ogorzelec

Na terenie sołectwa Ogorzelec trwają III Manewry Medyczne jednostek OSP Gminy Kamienna Góra. Ochotnicy w niedzielę (16 czerwca) będą przemieszczać się po okolicach wykonując różne zadania.

Kamienna Góra - ul. Jeleniogórska

Chuligani zniszczyli tablicę z opisem filii obozu Gross-Rosen ustawioną przy ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 16:00 15 czerwca do 7:00 16 czerwca.

Ze względu na przejazd Cyklomaratonu przez powiat kamiennogórski czasowo wyłączone z ruchu będą drogi między Lubawką, Mieroszowem, Krzeszowem, Miszkowicami, Pisarzowicami, aż do Przełęczy Okraj. Wyścig odbędzie się 15 czerwca 2019 (sobota). Start wyścigu o godzinie 10:00 z Trutnova.

fot via SN Pisarzowice.

XVIII Festyn Rodzin i Przyjaciół Domu odbył się dzisiaj (piątek, 14 czerwca) w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.

naucz

Dzisiaj (piątek, 14 czerwca) zakończył się projekt „Naucz mnie, a nauczę innych”. Działania strażaków ochotników skierowane do najmłodszych dofinansowane zostały przez PZU – Pomaganie ma moc.

Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek. Są klienci, którzy na waloryzacji zyskali ponad 100 tys. złotych.

Dolnośląscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności śmierci dziewczynki w jednej z miejscowości w okolicach Żarowa. Nad sprawą pracują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami ze Świdnicy. Wszystkie działania wykonywane przez policjantów prowadzone są pod nadzorem Prokuratury.

fot. policja Kamienna Góra

We wtorek (11 czerwca) wieczorem kamiennogórscy policjanci interweniowali przy ul. Wiejskiej w Kamiennej Górze. Zgłaszający informował, że nieznany mężczyzna obnaża się przy dzieciach.

W ramach podziękowań za współpracę Urząd Miasta Kamienna Góra przekazał strażakom ochotnikom z Krzeszowa nowe ubrania koszarowe.