aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. PZW Lubawka

Dzisiaj (niedziela, 24 października) odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków Koła PZW Lubawka. Uczestniczył w nim Artur Skrzęta, prezes ds. organizacyjno-prawnych Zarządu Okręgu PZW Jelenia Góra.

fot. użyczone - piątkowy pożar

Dzisiaj po południu strażacy po raz trzeci wezwani zostali do pożaru w poprzemysłowym budynku w Marciszowie.

fot. użyczone

Strażacy walczą z pożarem starego budynku przemysłowego przy ul. Włókienniczej w Marciszowie. Jednostki z powiatu kamiennogórskiego wspiera ciężki wóz z PSP Wałbrzych.

Lubawka, ul. Szymrychowska

Dzisiaj (piątek, 22 października) zakończyła się budowa chodnika przy ul. Szymrychowskiej w Lubawce. Prace trwały od połowy sierpnia.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 14:00 do 21:00 22 października.

Krzeszów - ul. Betlejemska

Zgodnie z zapowiedziami przed południem znacznie wzrosła prędkość wiatru. Są już pierwsze zniszczenia spowodowane przez podmuchy.

Aktualizacja 22.10.2021.

zus Niekiedy życie zmusza nas do przekwalifikowania. Utrata zdrowia, która uniemożliwia pracę w swoim zawodzie pracy nie musi oznaczać braku możliwości zatrudnienia w innej branży. Koniecznym jest jednak zdobycie nowych umiejętności. Przekwalifikowanie zawodowe łączy się, czasami ze sporymi wydatkami. Osoby ubezpieczone mogą liczyć na pomoc ze strony ZUS-u w postaci renty szkoleniowej.

policja seniorMimo nieustannych ostrzeżeń nadal starsze osoby stają się ofiarami oszustów, działających metodą na tzw. “wnuczka”, „policjanta”, itp. Oszuści bez najmniejszych skrupułów wykorzystując podeszły wiek lub łatwowierność seniorów okradają ich z oszczędności całego życia. Coraz częściej sprawcy podają się za policjantów lub funkcjonariuszy zajmującymi się rozpracowywaniem oszustów.

fot. PINB

Szanowni Państwo,
brak szczelności i sprawności urządzeń spalających paliwa, instalacji kominowych i gazowych oraz brak drożności i właściwego ciągu przewodów wentylacyjnych są najczęstszymi przyczynami zatrucia tlenkiem węgla (czadem) oraz wybuchów gazu i pożarów.

Krzeszów - pierwsza pomoc

W Krzeszowie odbywa się kurs pierwszej pomocy. Chętni spotkają się jeszcze dwukrotnie.

REKLAMA

ds21