aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

strazDzisiaj (poniedziałek, 21 października) około godziny 14 strażacy wezwani zostali do pożaru budynku przy ul. Śląskiej w Kamiennej Górze.

fot. użyczone

Dzisiaj (niedziela, 20 października) na drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty.

Koleje Dolnośląskie

Od dzisiaj (niedziela, 20 października) obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Połączenie z Lubawki do Sędzisławia zostało utrzymane.

policja Kamienna Góra

Dzisiaj (sobota, 19 października) kamiennogórscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. O podejrzanym zachowaniu mężczyzny, poinformował inny kierowca.

fot. policja

Dzisiaj (sobota, 19 października) rano zablokowana została linia kolejowa Marciszów - Jelenia Góra.

Chełmsko Śląskie - gminny Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj (piątek, 18 października) w szkole w Chełmsku Śląskim odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Chełmsko Śląskie

Realizatorzy inicjatywy Działaj Lokalnie w Lubawce „ Wspólnie dla Chełmska” Szczepan Zając i Damian Skorupiński kończą pracę nad projektem „ Historia nie skończona” .

Krzeszów - OSP

Strażacy z Krzeszowa pochwalili się dzisiaj powrotem do jednostki wyremontowanego wozu bojowego na podwoziu jelcza. Samochód przez pół roku przechodził gruntowny remont.

ZSS Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 17 października) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych realizowali projekt "Tworzymy jesienną spiżarnię", w ramach którego samodzielnie przygotowywali przetwory z warzyw według przepisów podpartych instrukcjami obrazkowymi.

Krzeszów - sadzenie krokusów

Z inicjatywy sołtysa Krzeszowa, w dniu dzisiejszym (czwartek, 17 października) uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wraz z Patrycją Dąbrowską- Wiśniewską i B. Nowak w centrum Krzeszowa zasadzili dwa tysiące krokusów, które będą wiosenną ozdobą miejscowości.