aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

W dniu dzisiejszym w ramach akcji "Bezpieczna woda 2020" na zbiornik Bukówka ponownie wypłynął patrol policyjny. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce wspólnie z policjantami z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podczas patrolowania zbiornika, prowadzili działania prewencyjne, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa osób znajdujących sie w tym czasie na wodzie, jak też w jej obrębie.

Kamienna Góra, festyn, zalew

W sobotę, 19 września, nad kamiennogórskim zalewem odbywał się Festyn Rodzinny dla Martynki. Kamiennogórzanie po raz kolejny okazali wielkie serce.

policja Kamienna Góra

W dniu 17 września br. kamiennogórscy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, podczas jednej z wielu interwencji, jakie realizowali w trakcie służby, ujawnili w Kamiennej Górze, w jednym z mieszkań plantację konopi oraz prawie 530 porcji handlowych marihuany.

fot. UG Marciszów

Samochód OSP Pastewnik - Jelcz 005 - ponownie wystawiony został na sprzedaż.

fot. A. Kędzia

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zorganizowało dwa warsztaty artystyczne. Zajęcia odbyway się w Muzeum Tkactwa.

fot. policja

Po dwóch tygodniach od kradzieży odzyskany został motocykl dukati multistrada. Wartego 38 tys. zł pojazdu szukali kamiennogórscy policjanci.

Wczoraj otwarte zostały oferty w przetargu na zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Lubawka.

fot. UM Kamienna Góra

Jak informuje kamiennogórski Urząd Miasta, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego z Jeleniej Góry rozważa uruchomienie publicznej szkoły podstawowej w Kamiennej Górze. Być może powstanie też przy niej publiczne przedszkole.

mur po remoncie

Stowarzyszenie Doliny Zadrny otrzymało dotację w ramach funduszu na rewitalizację krajobrazu wsi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

zus Na początku września przestały obowiązywać preferencyjne zasady dotyczące wysokości zasiłku chorobowego oraz możliwości świadczenia pracy w czasie zasiłku chorobowego i dodatkowego zasiłku opiekuńczego przez osoby wykonujące zawód medyczny.

REKLAMA