aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

ankieta

Grzegorz Chodkowski lider inicjatywy Młodzi w Kamiennej Górze zachęca do wypełnienia ankiety, która ma pomóc w zdiagnozowaniu problemów młodzieży z Kamiennej Góry w kilku sektorach jak np. transport, edukacja, sport, itd.

fot. diecezja legnicka

Na stronie Diecezji Legnickiej opublikowane zostały wskazówki dotyczące Adwentu i wizty duszpasterskich.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną Biskup Legnicki, kierując się troską o zdrowie i życie rodzin, zwłaszcza osób starszych, a także wszystkich prezbiterów diecezji legnickiej, podjął decyzję o odwołaniu wizyty duszpasterskiej 2020/2021 w dotychczasowej formie.

Wykonawcy dóch odcinków budwanej drogi ekspreswej S3 podali dane o postępie prac do 16 listopada.

fot. UMWD

Za nami 2 tygodnie monitorowania jakości powietrza w centrum Jeleniej Góry. Akcja zorganizowana została przez samorząd województwa w ramach kampanii „Czyste zasady” we współpracy z Instytutem Rozwoju Terytorialnego i Fundacją Ekorozwoju.

sesja Marciszów - fot. relacja wideo z sesji

Od 1 stycznia 2021 roku mieszkańcy gminy Marciszów zapłacą znacznie więcej za odbiór śmieci. Uchwałę w tej sprawie podjęli dzisiaj (piątek, 27 listopada) radni.

sesja gmina Kamienna Góra - fot. relacja wideo

Kolejni radni przełożyli podjęcie decyzji o podniesieniu opłaty za odbiór śmieci. Dzisiaj (piątek, 27 listopada) sprawą mieli zająć się radni gminy Kamienna Góra.

kasDolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła 2 nielegalne transporty odpadów do Polski. Transportowana był zużyta folia z produkcji rolniczej oraz złom.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (czwartek, 26 listopada) radni Lubawki uchwalili stawki podatków od nieruchomości, które obowiązywać będą w 2021 roku.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (czwartek, 26 listopada) sesji rady miejskiej w Lubawce nie zapadnie decyzja w sprawie nowych opłat za odbiór odpadów.

fot. policja Kamienna Góra

Kierujący zarówno znajdujący się pod wpływem alkoholu jak i narkotyków stanowią olbrzymie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kamiennogórscy policjanci przypominają, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków jest przestępstwem, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności!

REKLAMA