aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kolejka 20 - 6-7 marca

policja

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie Marciszowa 34 – letniego mieszkańca tej gminy, który jechał volkswagenem bez włączonych świateł mijania. Podczas rozmowy z kierowcą, policjantów zainteresowało jego nerwowe zachowanie.

Program Klub 2021

Ministerstwo Sportu prowadzi nabór na tegoroczną edycję Rządowego Programu „KLUB”. Program skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 0:00 do 9:00 5 marca.

ZSZiO - próbna matura

W całej Polsce trwają próbne matury. Organizując egzamin szkoły zobowiązane są do zachowania ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa.

fot. EPB

- W roku poświęconym św. Józefowi zapraszam Was wszystkich do ożywienia kultu tego Świętego oraz do bliższego poznania Jego osoby. Szczególną okazją ku temu w naszej diecezji będzie 19. dzień każdego miesiąca, poczynając od uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP (19 marca), kiedy to w Krzeszowie ogłoszę kościół bracki pw. św. Józefa diecezjalnym sanktuarium, a na zakończenie tej uroczystości zawierzę całą diecezję legnicką orędownictwu św. Józefa. Niech szczególną formą oddawania czci Opiekunowi Świętej Rodziny stanie się Msza wotywna o św. Józefie, a po niej nabożeństwo Jemu poświęcone oraz katecheza skierowana do dorosłych. Dniem zawierzenia każdej z parafii wstawiennictwu św. Józefa ustanawiam niedzielę, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika oraz pielgrzymce mężczyzn do Krzeszowa. - to część listu jaki biskup legnicki ks. Zbigniew Kiernikowski skierował do wiernych i jednocześnie odpowiedź na ogłoszony przez Papieża Franciszka rok 2021 - "rokiem Św. Józefa".

fot. Fight CLub Lubawka

W niedzielę (28 lutego) zawodnicy Fight Club Lubawka walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Karate ICHIBAN CUP 2 w Kątach Wrocławskich.

fot. Orzeł Lubawka

Młody bramkarz to kolejny nabytek Orła Lubawka przez rundą wiosenną.

AS Krzeszów

W sobotę i niedzielę młodzi piłkarze z AS Krzeszów rozegrali turnieje piłkarskie.

policja

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

policja

Policjanci kamiennogórskiej drogówki zatrzymali na terenie gminy Kamienna Góra 21 – letniego jej mieszkańca, który pędził swoim samochodem w terenie zabudowanym zdecydowanie za szybko, przekraczając prędkość o ponad 50 km/h. Kierowca stracił swoje prawo jazdy.

komin

W sobotę (27 lutego) jeden z internautów przysłał nam film pokazujący zadymioną część Kamiennej Góry. Dzisiaj (wtorek, 2 marca) sytuacja powtórzyła się.

policja

Funkcjonariusze wydział kryminalnego kamiennogórskiej policji zatrzymali mieszkankę powiatu wałbrzyskiego, którą podejrzewali o dokonanie kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych. Usłyszała już zarzut kradzieży, za co grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

fot. ZSZiO Kamienna Góra

Uczniowie czwartej klasy technikum logistyki z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze wzięli udział w ostatnich zajęciach na terenie 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 2 marca do 9:00 3 marca.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA