aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. FB/nadleśnictwo Śnieżka

Jak informuje Nadleśnictwo "Śnieżka" od dzisiaj (19 lipca) do 14 sierpnia zamknięte są szlaki turystyczne na górze Wołek.

fot. policja Kamienna Góra

Wczoraj (czwartek, 18 lipca) policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Przy mężczyźnie znaleźli woreczek strunowy z białą substancją.

straz pisarowice

Po pozyskaniu nowego wozu bojowego jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach wystawiła na sprzedaż stary, ale sprawny wóz.

Aktualizacja 18:15

Szarocin - chodnik

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, zarządca dróg wojewódzkich, ogłosiła przetarg na trzy zadania dotyczące drogi prowadzącej przez Szarocin, Leszczyniec i Ogorzelec.

gmina Kamienna Góra - sesja

Dzisiaj (piątek, 19 lipca) odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy Kamienna Góra. Jedynym tematem były zmiany w budżecie.

fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Dzisiaj (czwartek, 18 lipca) we Wrocławiu odbyły się dolnośląskie obchody Święta Policji. Wręczone zostały awanse, nominacje i odznaczenia.

Bóbr Marciszów

Trampkarze Bobra Marciszów uczestniczyli w dniach 14-17.07.2019 w finale rozgrywek Piłkarska Kadra Czeka w Zamościu będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski LZS.

Centrum Kultury - Krzeszów - szkółka leśna

W ramach wakacyjnych propozycji Centrum Kultury w Kamiennej Górze zabrało dzisiaj (czwartek, 18 lipca) dzieci do Szkółki Leśnej w Krzeszowie.

Dziki Mega Baits

Organizatorzy zawodów wędkarskich Dziki Mega Baits skrócili termin płatności wpisowego. Na przelewy czekają do 25 lipca. Jeżeli wcześniej zapełni się lista zawodników z potwierdzeniem wpłaty, lista startowa zostanie zamknięta. Liczy się kolejność wpłat.

Uniemyśl

W najbliższą sobotę (20 lipca) w Uniemyślu będzie można zobaczyć ekologiczne i tradycyjne ogrody. Spacer po wsi rozpocznie się o godzinie 15:00.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa - sala freskowa

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze chce sprawdzić czy pod warstwami farby na suficie jednej z sal nie ma fresków. Placówka wystąpiła do konserwatora zabytków o zgodę na przeprowadzenie badań stratygraficznych.

Lubawka - kwietniki

Oryginalne kwietniki zamontowane zostały w jednym z parków w Lubawce. Jeśli sprawdzą się będą stopniowo montowane na innych zielonych skwerach.

Rycerskie podróże - Jawiszów

Młodzi mieszkańcy Jawiszowa mogli dzisiaj (środa, 17 lipca) zostać rycerzami. Na placu przy świetlicy odbyły się zabawy z cyklu Podróże małe i duże.

Kamienna Góra - wesołe podwórka - os. Tkaczy Śląskich

Druga wizyta tegorocznych Wesołych podwórek odbyła się dzisiaj (środa, 17 lipca). Centrum Kultury odwiedziło osiedle Tkaczy Śląskich.

Kamienna Góra - roboty - programowanie

Dzisiaj (środa, 17 lipca) zakończyły się trzydniowe warsztaty robotyki i programowania. Zajęcie były częścią wakacyjnej oferty Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku