aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - księgarnia Atena

Kamiennogórska księgarnia Atena otworzyła dzisiaj swoje podwoje (piątek, 20 września) w nietypowej porze. Od 19.00 można było spędzić czas w księgarni nieco inaczej niż zwykle.

fot. policja 

Wartego ponad 50 tys. zł mercedesa odzyskali policjanci z Jawora i Kamiennej Góry. Dwóch zatrzymanych mężczyzn usłyszało w tej sprawie zarzuty.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

W najbliższy czwartek (26 września) Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zamieni się w kawiarenkę. Przy kawie, herbacie i cieście, będzie można wysłuchać koncertu kamiennogórzanina Jerzego Macieja Karolkiewicza.

fot. via AP

We wtorek (18 września) uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie z wychowawcą Eweliną Kościelniak zaprosili na uroczysty apel, który miał w prostych pytaniach i odpowiedziach wytłumaczyć wszystkim uczniom, jak ważne jest by byli dumni ze swej polskości oraz z tego, że ich szkoła nosi wyjątkowe imię odważnych i nie poddających się trudnościom Polaków.

fot. ZSS Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 20 września) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata" - "Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy".

Marciszów - sesja rady

Podczas dzisiejszej (piątek, 20 września) sesji radni gminy Marciszów zapoznani zostali z wykonaniem budżetu gminy w pierwszym półroczu 2019 roku.

Marciszów - sesja rady

Podczas dzisiejszej (piątek, 20 września) sesji radni Marciszowa zmienili wysokość wynagrodzenia wójta. Zmiana to wynik błędnego ustalenia tzw. wysługi lat podczas ustalania pensji przed rokiem.

MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 20 września) na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze zostały rozegrane zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych, Szkół Licealnych.

Świdnica - ŚOK

Meek, Oh Why? to kolejny artysta, który odwiedzi Klub Bolko dzięki projektowi Świdnickie Recenzje Muzyczne. Przed nim na scenie zaprezentuje się młody, świdnicki artysta o pseudonimie CNVRS. Ten koncert to pozycja obowiązkowa dla fanów muzyki elektronicznej i hip-hopu, który wymyka się stereotypom.

ZUSTydzień Przedsiębiorcy to szansa, aby w jednym miejscu skorzystać z porad specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z prowadzeniem działalności i nowymi przepisami. Pracownicy ZUS przypomną o przysługujących ulgach w opłacaniu składek, zwrócą też uwagę na konsekwencje takiego wyboru. Więc jeśli jesteś przedsiębiorcą, albo planujesz założyć własną działalność gospodarczą to między 23 a 27 września powinieneś konieczne odwiedzić placówkę ZUS.

Kamienna Góra - S3

Temat łącznika z węzła w Ptaszkowie w kierunku Wałbrzycha zdominował dzisiejsze (czwartek, 19 września) konsultacje dotyczące budowy drogi ekspresowej S3 z Kamiennej Góry do Lubawki.

Kamienna Góra - koncert

W ramach trzytygodniowej trasy koncertowej po Polsce Ragnar Ólafsson codziennie występuje w innym mieście. Dzisiaj (czwartek, 19 września) zagrał w sali widowiskowej kamiennogórskiego ratusza.

Lubawka - pasowanie pierwszoklasistów

Dzisiaj (czwartek, 19 września) w szkole podstawowej w Lubawce odbyło się pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów.

Kolejka 7 - 21-22 września

Kolejka 7 - 21-22 września

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku