aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Rynek części zamiennych do pojazdów specjalnych to sektor wysoce specjalistyczny, który wymaga od firm odpowiedniego zaplecza technicznego oraz dużej wiedzy praktycznej oraz teoretycznej. Jednym z przedsiębiorstw, które spełnia te wyśrubowane wymagania, jest niemiecko-francuska firma Jokon, która od 70 lat dostarcza zróżnicowane oświetlenie dla wielu typów pojazdów specjalnych.

 

Historia firmy Jokon

Firma Jokon (założona pod nazwą Johann & Konen) została utworzona w sierpniu 1948 roku przez Heinza Johanna i Heinza Konena. W pierwszej fabryce Jokon, powstałej na gruzach budynku spalonego podczas II Wojny Światowej, pracowały cztery osoby – dwóch założycieli oraz dwóch inżynierów.

Nazwa Jokon została zarejestrowana w 1949 roku. W okresie tym produkcja firmy ograniczała się wyłącznie do produkcji akcesoriów samochodowych. Proces konstrukcji świateł i reflektorów rozpoczął się w 1951 roku. Wtedy też liczba pracowników zwiększyła się sześciokrotnie – firma zatrudniała wówczas 24 osoby. 

Ze względu na rosnące zainteresowanie rynku i zapotrzebowania produktowe, kadra Jokon rozrosła się do ponad 80 osób. Aby dorównać wyzwaniom stawianym przez konkurencję, firma zdecydowała się przenieść do fabryki w Bonn. W 1958 roku Jokon przeszedł na produkcję taśmową.

Wspieranie młodych talentów

Od końca lat 50-tych ubiegłego wieku Jokon dał się poznać jako firma o rozległych programach stażowych, kształcących specjalistów z wielu dziedzin. Kolejne inwestycje w rozbudowę linii produkcyjnych przyczyniły się do dalszego wzrostu zatrudnienia – w 1964 roku Jokon zatrudniał już 120 osób. Wzrost ten przyczynił się do przeniesienia firmy do Bonn Pützchen, gdzie firma zakupiła działkę o powierzchni 5300 m2 i urzęduje tam do dziś.

Firma Jokon została wcielona do francuskiej grupy VM Industries w 2012 roku. Obecnie stanowi część grupy inwestycyjnej H.I.G. Europe, będącej filią amerykańskiej H.I.G. Capital.

Jakie produkty znajdują się w ofercie Jokon?

W bogatej ofercie firmy Jokon można znaleźć wiele komponentów do pojazdów specjalnych, takich jak światła, reflektory, kable, wtyczki, gniazda i rozmaite akcesoria. Pełna lista produktów obejmuje m.in.:

  • systemy świateł, 

  • światła tylne, przednie, stopu, cofania, przeciwmgłowe,

  • podświetlenia tablic rejestracyjnych,

  • światła obrysowe,

  • światła robocze,

  • znaczniki odblaskowe.

Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

OE Industry – polski dystrybutor sprzętów firmy Jokon

Jedną z firm, które posiadają w swojej ofercie elementy produkowane przez Jokon, jest OE Industry. Oferuje ona szeroki wybór części zamiennych, związanych zarówno z podstawowymi światłami żarówkowymi, jak i zaawansowanymi światłami, wykonanymi w technologii LED. Już dziś zapoznaj się z aktualną ofertą OE Industry i postaw na produkty najwyższej jakości, dystrybuowane przez firmę z wiedzą i doświadczeniem.

 

Znajdziesz nas pod adresem: Stefana Korbońskiego 6, 30-443 Kraków

lub na naszej stronie: OEIndustry.com

 

Źródło: Dostawca komponentów dla przemysłu i motoryzacji | OE Industry

 

REKLAMA