aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Obecnie coraz więcej firm działa na arenie międzynarodowej. Dlatego znajomość języków obcych, szczególnie wśród pracowników wyższego szczebla, stała się standardem. Warto zainteresować się tym tematem nie tylko podczas rekrutacji, ale również później, rozwijając kompetencje językowe kadry. W jaki sposób? Przeczytaj nasze porady!

Szkolenia językowe – obopólne korzyści

Jak każda przemyślana inwestycja w rozwój, również ta dotycząca szkoleń językowych ma szansę przynieść ogromne korzyści w przyszłości. To jeden ze sposobów na budowanie wizerunku firmy jako nowoczesnej i działającej na wielu rynkach jednostki. Pracownicy sprawnie posługujący się językami obcymi to prestiż oraz większe możliwości rozwoju. Dzięki nim szanse na zdobycie ciekawych kontraktów i nawiązanie międzynarodowej współpracy są znacznie wyższe.

Co więcej, wysyłanie pracowników na szkolenia wpływa na renomę firmy. Świadczy o jej zaangażowaniu i przykładaniu wagi do jakości oferowanych usług. Inwestycje w zespół mogą przyciągnąć pracowników zainteresowanych rozwojem i poszerzaniem swoich kompetencji, a zatem lepszych specjalistów.

Szkolenia językowe to również ogromna korzyść dla samych ich uczestników. To niepowtarzalna okazja do poszerzenia swoich kwalifikacji i zdobycia wiedzy, która może przydać się również w życiu prywatnym. Zespół odbywający szkolenia w firmie jest również bardziej zżyty, ponieważ wspólne zajęcia edukacyjne wpływają na jego integrację. To z kolei przenosi się na lepszą współpracę, która może bezpośrednio wpływać na wyniki przedsiębiorstwa.” – podkreśla Anna Gajewska z serwisu Szkolenia News zajmującego się tematyką inwestowania w kapitał ludzki.

Jak organizować szkolenia językowe dla pracowników?

Szkolenia językowe dla pracowników można organizować na kilka sposobów. Dwa najpopularniejsze to:

  • zamknięte zajęcia w firmie,
  • dofinansowanie do zajęć w szkole językowej lub ośrodku szkoleniowym.

Każde z tych rozwiązań ma pewne zalety, jednak ostatnio obserwuje się tendencję do organizowania zajęć w siedzibie firmy. Dają one bowiem możliwość stuprocentowego dopasowania programu do potrzeb uczestników. To z kolei pozwala na podniesienie nie tylko kompetencji językowych pracowników, ale również ich umiejętności biznesowych. Program może obejmować ćwiczenia odnoszące się do konkretnych sytuacji mających miejsce w przedsiębiorstwie. Szkolenia w firmie niosą za sobą również czysto logistyczne korzyści wynikające np. z braku konieczności dojazdów do siedziby organizatora. Dlatego często okazują się najlepszym wyborem.

Jeśli jednak poszukujemy szkoleń dla niewielkiej grupy bądź nasi pracownicy posługują się językiem obcym na zróżnicowanym poziomie zaawansowania z pomocą przychodzą szkolenia otwarte, które znajdziemy w niemalże każdym mieście. W przypadku specjalistycznych szkoleń językowych oferta stacjonarna może okazać się niedostateczna, wówczas warto sięgnąć po szkolenia realizowane online. Listę tego typu szkoleń znajdziemy między innymi w portalu Eventis.pl, który na https://eventis.pl/szkolenia agreguje oferty kursów i szkoleń dla biznesu realizowanych zarówno w formie tradycyjnej, jak i online. Skorzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne, a znacząco przyśpiesza wyszukanie odpowiedniej oferty szkolenia, czy to językowego, czy też na dowolny inny temat – od umiejętności osobistych, poprzez umiejętności menadżerskie, a także specjalistyczne szkolenia z marketingu, prawa, sprzedaży czy zapewnienia jakości.

 

REKLAMA