Print

fot. lh

Lateks to materiał w pełni ekologiczny, który powstaje z kauczuku. Wykorzystywany jest chętnie przez producentów materacy – zarówno w formie naturalnej, jak i syntetycznej. Pianka lateksowa to wspaniała warstwa, która zapewnia komfort i odpowiednią miękkość. Dla kogo materac 120x200 jest najlepszą opcją, a kto powinien unikać takiego rozwiązania? Czy materace lateksowe są wytrzymałe i trwałe?

 

 

Materace 120x200 z pianki lateksowej

Zwykle lateks występuje jako jedna z warstw w popularnych materacach piankowych, jak również sprężynowych kieszeniowych. Można również stosować podwójną warstwę lateksu, jak robi to Godre oraz inni producenci. W przeciwieństwie do innych pianek – podwójna ilość lateksu wcale nie sprawia, że materac staje się jeszcze bardziej miękki, ale wyraźnie podnosi komfort snu i jakość całego materaca. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na dobre właściwości pianki lateksowej – nie odkształca się, nawet przy intensywnym użytkowaniu i jest bardzo elastyczna – zawsze wraca do swojej pierwotnej formy. Warstwy lateksu można stosować w materacach o różnych stopniach twardości, jednak najczęściej są to materace miękkie oraz średnio twarde, ewentualnie twarde. Osoby, których sylwetka wymaga zastosowania materaca twardego lub bardzo twardego powinny raczej szukać takich z nieco innym wypełnieniem, na przykład z włókien kokosa, czy trawy morskiej.

Sprawdź 89 modeli materacy o rozmiarze 120x200 cm: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-120x200-cm-do-lozka-do-spania

 

Materac 120x200 z lateksu oraz innej pianki

Połączenie wysokiej jakości lateksu z nowoczesnymi piankami – na przykład pianką termoplastyczną, to doskonałe rozwiązanie. Pianka ta ma ciekawą właściwość – najpierw ugina się pod wpływem nacisku wystających partii ciała, a następnie wyraźnie mięknie pod wpływem ciepła, które wydzielane jest przez osobę śpiącą. W połączeniu z lateksem, jak na godre.pl i u innych producentów, powstaje bardzo komfortowy i funkcjonalny materac, który jest też wytrzymały i odporny na odkształcenia. Warto wspomnieć o tym, że lateks ma właściwości wentylacyjne, dzięki budowie z mikropęcherzyków. Dzięki temu materac oddycha, a jego użytkownik nie poci się nadmiernie.

 

 

Który materac będzie najbardziej higieniczny?

Coraz częściej klienci zwracają uwagę na to, aby ich materac 120x200 zapewniał właściwą cyrkulację powietrza i nie stwarzał środowiska do rozwoju bakterii oraz grzybów. W przypadku nowoczesnych producentów jak godre.pl nie trzeba się tego obawiać, ponieważ stosują oni swoje warstwy surowców w taki sposób, aby nawet najgrubszy materac mógł oddychać i był higieniczny. Bardzo ważne jest jednak, aby materaca nie prać na mokro, a jeśli już zajdzie taka konieczność, trzeba go bardzo dokładnie wysuszyć. Dobrze też rozważyć zakup przewiewnego pokrowca na swój materac, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać czystość.