aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Wiele urzędów, sądów, szkół i bibliotek boryka się z problemem przechowywania dokumentów. Wymienione placówki mają ich bardzo dużo, a z czasem nie ma gdzie ich układać. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie zakup regałów do archiwum. Artykuł ten przybliży Wam bliżej cel i przeznaczenie tych mebli. Zapraszamy do czytania!

 

 

Czym różnią się regały do archiwum od regałów magazynowych?

 

Znacząca ilość osób kojarzy regały magazynowe, które spotykamy w garażach bądź warsztat. Cześć pewnie z Was zadaje sobie pytanie, czym różnią się regały do archiwum od tych spotykanych w naszych domach? Już pędzimy z odpowiedzią.

 

Regały do archiwum zostały wyposażone przez producentów w ograniczniki tyle oraz boczne lub w pełne ściany boczne i plecy. Te dodatkowe elementy sprawiają, iż dokumenty nie wypadają oraz łatwo je przechowywać. Mogą Państwo swoje papiery mieć poukładane w teczkach, segregatorach bądź kartonach. Nie ma to żadnej różnicy! W regałach archiwalnych na pewno będą one magazynowane w odpowiedni sposób.

 fot. lh

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regałów do archiwum.

 

Znając już różnice pomiędzy regałami archiwalnymi a regałami magazynowymi, skupimy się na parametrach, jakie są istotne przy ich zakupie.

 

  • Maksymalna nośność półki – parametr ten mówi, ile kilogramów dokumentów będziemy mogli umieścić na jednej platformie.  W przypadku regałów do archiwum parametr ten powinien wynosić, co najmniej 100 kg.
  • Maksymalna nośność regału – analogicznie jak powyżej mówi ona, ile dokumentów możemy zmieścić na całym regale. Przekroczenie tej wartość może doprowadzić do uszkodzenia mebla.
  • Ilość półek – parametr ten określa ilość platform, jakimi będziemy dysponowali. W większości rozwiązaniach można je dołożyć w przypadku, gdybyśmy zakupili ich zbyt mało.
  • Grubość użytych blach – tak naprawdę od grubości blach zależy jak stabilna będzie konstrukcja a jeżeli mówimy o przechowywaniu musi być ona bardzo mocna.
  • Kolor – w archiwach raczej on nie będzie miał większego znacznie. Jednak z doświadczenia polecalibyśmy regały ocynkowane. Wówczas nie wystąpi problem ze zdzieraniem się lakieru.

 

 

Prostota montażu regałów do archiwum.

 

Większość regałów do archiwum przybywa do nas w częściach. Tym bardziej, jeżeli zakupimy je w Internecie. Jednak ich montaż jest bardzo prosty i nie macie, czego się obawiać. W kartonach znajduje się kilka woreczków ze śrubkami oraz nakrętkami, które nie będą dla nikogo stanowić wyzwania. W przeciągu kilka godzin powinniście złożyć dostarczone do Was meble, nawet jeżeli wcześniej nigdy tego nie robiliście.

 

Gdzie można zakupić regały do archiwum?

 

Regały do archiwum można zakupić w sklepach stacjonarnych bądź internetowych. My polecamy z całego serca tę drugą opcję. Zaoszczędzi Wam ona wiele czasu i nerwów podczas stania w kolejkach. Jeżeli się na nią zdecydujecie, zapraszamy pod adres: https://www.wyposazenie-sklepowe.pl/. Znajdziecie tam ciekawą ofertę na te produkty. A my już dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie do innych publikacji.

 

REKLAMA