aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Współcześnie każdy właściciel przedsiębiorstwa musi zadbać o swoich pracowników, a przede wszystkim starać się ich zmotywować, aby praca była profesjonalna w każdym calu.


Okazuje się, że nie wystarczy podwyżka, czy awans pracownika na lepsze stanowisko. Pracownik, aby wyróżniał się lojalnością i sumiennością wobec firmy, musi czuć się doceniony. Fakt, że pracodawca zauważy i doceni jego starania sprawiają, że wzrasta motywacja i chęć do wykonywania obowiązków, nawet często tych bardzo trudnych.

Benefity dla pracowników
Jednym ze sposobów, po, które pracodawcy sięgają najczęściej, aby dostrzec starania pracownika są benefity pracownicze. Jest to możliwość dodatkowego wynagrodzenia pracownika, który wykazuje się w codziennej pracy doświadczeniem, dużymi umiejętnościami, systematycznością a także wciąż chcą doskonalić swoje umiejętności. Naturalnie, pracodawcy zależy, aby zatrzymać takiego pracownika w swojej firmie i sprawić, aby był wobec niej lojalny. Tym samym stosowany jest kafeterynjny system wynagrodzeń, który pozwala na dodatkowe wynagrodzenie pracownika. Ten system wynagrodzeń sprawia, że można pracownikowi znaleźć sposób, aby zrealizował wiele różnych pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu. System jest kierowany przede wszystkim do przedsiębiorców i został stworzony w taki sposób, aby stanowić świetny system motywacyjny.
Benefity pozapłacowe, jako forma motywacji
Oczywiste jest to, że jednym z elementów, na które zwracają uwagę pracownicy są finanse. Pracownik jest zadowolony, jeżeli wynagrodzenie spełnia jego oczekiwania, a wtedy jest on zmotywowany do wytężonego wysiłku. Dzięki temu, że czuje, iż jego praca ma sens, wykonuje doskonale swoje obowiązki. Jednakże podstawowa forma wynagrodzenia, to nie wszystko by pracodawca mógł zatrzymać najlepszego pracownika w swojej firmie. Z tego względu stosowane są benefity w pracy, czyli dodatkowa forma wynagrodzenia i uznania.
Kafateryjny program benefit to różnorodna ilość atrakcji, z których pracownik może korzystać w wolnym czasie. Wybrać może:
• Bilety do kina na ulubiony film
• Bilety do parków rozrywki
• Wyjazdy integracyjne
• Wejściówki na imprezy sportowe
Oczywiście, aby pracownik mógł korzystać z powyższych atrakcji, w pierwszej kolejności pracodawca musi założyć mu konto na platformie MyBenefit. Następnie powinien wykupić usługi za określoną kwotę pieniędzy a pracownik logując się na konto, może zupełnie za darmo wybrać formę rozrywki dla siebie, a w wielu przypadkach również dla swojej rodziny.
Karta multisport dla prcownika
Każdy pracownik korzystający z platformy MyBenefit może wybrać szereg różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Na uwagę zasługuje karta Multisport, którą benefity system najczęściej poleca. Dzięki tej formie aktywności pracownik może zupełnie za darmo wybrać pakiet usług i spędzić czas aktywnie. Najczęściej tą formę wybierają osoby, które lubią spędzać wolny czas w fitness klubach, bądź siłowniach. Platforma MyBenefit oferuje również inne możliwości, dlatego zupełnie za darmo pracownik może zaplanować atrakcyjne spędzenie urlopu czy też weekendu. Jeżeli kwota wpłacona przez pracodawcę, jest dla niego zbyt niska, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z własnych środków finansowych, zwiększył ją. Wystarczy szybki przelew, aby zrealizować swe marzenia.
Życie zawodowe jest niezwykle istotne. Jednakże każdy dzień wypełniony pracą sprawia, że pracownik niekiedy pragnie wypocząć i zrelaksować się. System benefit spełnia te wymagania. Pracownik wypoczęty powraca do pracy z jeszcze większą ilością sił, a także zapałem, co sprawia, że świetnie spełnia swe obowiązki. Taka sytuacja przekłada się także na zadowolenie pracodawcy.
Benefity dla pracowników – znakomita forma wynagrodzenia ich starań
Każdy pracownik lubi indywidualnie spędzać wolny czas. Niestety nie zawsze podstawowe wynagrodzenie przeznaczmy na rozrywkę. Program kafeteryjny benefit sprawia, że pracownik ma dodatkowe środki, aby wypocząć i zrelaksować się, a jednocześnie nie martwić o pieniądze. Wolny czas spędza, więc z rodziną, przyjaciółmi, oglądając ulubiony film, czy też aktywnie spędzając czas. Czuje się doceniony, a to przekłada się na jego lepsze osiągnięcia w pracy.
Autor: redakcja MyBenefit.pl

REKLAMA