aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Zapraszamy na Litwę na Kaziuki

Zapraszamy na wycieczkę! Chcemy Państwu pokazać jeden z najpiękniejszych świątecznych jarmarków! Tym razem nie na Boże Narodzenie, nie na Wielkanoc, a na największe Święto Litwy, dawniej obchodzone w Rzeczpospolitej Obojga Narodów ….

Kaziuki, czyli Święto Św. Kazimierza Królewicza, syna Kazimierza Jagiellończyka Króla Polski i Litwy.

Zapraszamy na Litwę na Kaziuki

Od 400 lat w dniu imienin Św. Kazimierza świat świętuje w Wilnie, zażywa rozkoszy stołu, peregrynuje pomiędzy straganami zaopatrzonymi we wszelka obfitość, kupuje „gościńce”, a to serca kaziukowe, a to wytworne palmy wielkanocne, a to ozdoby radujące oko.

Wszystko wykonane ręcznie, ze smakiem, z naturalnych tworzyw, piękne…

W terminie 28 lutego do 4 marca 2018 r. zwiedzimy Suwałki, Wigry, Troki, Wilno.

Organizator „Podróże” Biuro Przewodnicko-Turystyczne ,Rynek Podgórski 7/28 30-518 Kraków
Informacje pod telefonem : 601 69 18 12-Róża, 691 591 772 –Sławka lub mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

W celu rezerwacji/wykupienia wycieczki można także udać się do Biura Turystycznego Karkonosz w Kamiennej Górze ul. Papieża Jana Pawła II, Tel : 509 335 419 –P. Ewa Kubeczek lub bezpośrednio kontaktować się z organizatorem. Wszelkie dokumenty dostarczymy pocztą lub przez naszego agenta.

Zapraszamy na Litwę na Kaziuki

Litwa i Św. Kazimierz, czyli najsłynniejszy jarmark kaziukowy
Suwałki – Wigry - Troki - Wilno
28.03.-04.03.2018 r. (4 dni, powrót 5 dnia rano)

1 dzień – 28 luty/ środa
Wyjazd wczesnym rankiem - spotkanie o godz. 5.45 ul. Spacerowa, parking za sądem, wyjazd o 6.00.
Możliwość dołączenia po drodze, szczegóły podamy zainteresowanym. Przejazd przez Polskę do Suwałk, zakwaterowanie, odpoczynek, spacer po Suwałkach, miejscu urodzenia Marii Konopnickiej, zwiedzanie Wigier – pokamedulskiego kompleksu klasztornego.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 1 marca/ czwartek
Śniadanie, wykwaterowanie. Przekroczenie granicy z Litwą. Przejazd do Trok - spacer po centrum miejscowości - Zamek Wielkich Książąt Litewskich na Jeziorze Galve, domki karaimskie, Kenesa Karaimska. Czas wolny na posmakowanie przysmaków kuchni karaimskiej: kibinów, czynachów, napoju kminkowego i …krupniku.
Przejazd i zwiedzanie Wilna – Ostra Brama, Cmentarz na Rossie z kwaterą wojskową i grobem matki Józefa Piłsudskiego, Góra Trzech Krzyży, Antokol - Kościół Piotra i Pawła oraz cmentarz wojskowy.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 2 marca / piątek
Dalsze zwiedzanie Wilna: Uniwersytet Stefana Batorego, Muzeum Adama Mickiewicza, Archikatedra Wileńska wraz z Kaplicą św. Kazimierza, Zaułek Bernardyński.
Otwarcie Jarmarku Kaziukowego. Współcześnie to trzydniowy kiermasz odbywający się w centrum miasta Wilna. Na straganach prezentowany jest dorobek twórczości ludowej; w wielu miejscach można obejrzeć wspaniałe pokazy zespołów ludowych. A przede wszystkim, co jest dużą atrakcją – można kupić palmy wielkanocne oraz posmakować tradycyjne potrawy litewskie. Czas wolny na prywatne peregrynacje wśród wspaniałości, zgromadzonych na straganach- słynne palmy wielkanocne, biżuteria, kołacze, serca kaziukowe….

4 dzień – 3 marca/ sobota
Śniadanie, wykwaterowanie.
Czas na poznawanie Wilna po swojemu, podziwianie wszystkiego co wiąże się z Kaziukami, czyli świętem Św. Kazimierza, polskiego królewicza, patrona Litwy.
Od ponad 400 lat tradycyjnie mieszkańcy Wilna i Wileńszczyzny, a także innych miast na terenie Litwy spotykają się na jarmarku odpustowym tzw. „KAZIUKACH” . To dzień patrona Litwy Św. Kazimierza, zmarłego 4 marca 1484 roku w Grodnie, niespełna 26-letniego królewicza, niedoszłego następcy tronu po Kazimierzu Jagiellończyku.
Dla znudzonych kiermaszem otworem stoją kawiarnie, restauracje oraz muzea!
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

5 dzień -4 marca / niedziela
Przyjazd we wczesnych godzinach porannych w niedzielę ( 5 dzień )
Ww. program jest ramowy i w zależności od warunków atmosferycznych oraz godzin otwarcia zwiedzanych obiektów kolejność zwiedzania może ulec.

Cena: 749 zł /os

W cenie:
Przejazd autokarem klasy Lux ( WC, klimatyzacja, DVD, barek )
Opieka pilota na trasie wyjazdu
3 noclegi w hotelach z łazienkami **/*** z wyżywieniem:
3 śniadania
3 obiadokolacje
ubezpieczenie NNW oraz KL, bagaż

Cena nie zawiera :
wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 15 euro/os   (dla uprawnionych: uczniów, studentów, emerytów – zniżki) oraz przewodnik lokalny- 10 euro /os Kwota - płatna dodatkowo.
Litwa znajduje się w Unii Europejskiej, nie są konieczne paszporty, proszę jednak pamiętać o dowodach osobistych. Na Litwie zmieniamy czas o godzinę do przodu, obowiązuje euro.
Organizator: PODRÓŻE Biuro Przewodnicko –Turystyczne Róża Klijanowicz
Rynek Podgórski 7 /28 30-518 Kraków.
tel.601 69 18 12, adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , zgłoszenia poparte zaliczką w wysokości 200 zł, przyjmujemy wpłaty na konto biura PKO BP 56 1020 5095 0000 5102 0077 8977

Zapraszamy na Litwę na Kaziuki